Jakovčić: Radujem se izlasku pred sud jer je istina na mojoj strani
Istina će izaći na vidjelo i u ovom slučaju
BRUXELLES - Zastupnik IDS-a u Europskom parlamentu Ivan Jakovčić komentirao je u Bruxellesu odluku parlamentarnog Odbora za pravna pitanja (JURI) o ukidanju njegova zastupničkog imuniteta.
Zahtjev za ukidanje imuniteta zastupnika Jakovčića podnio je odvjetnik Čehić zbog toga što je zastupnik Jakovčić gospodina Lista navodno javno nazvao „idiotom“.
Zastupnik IDS-a u EP-u Ivan Jakovčić je u Bruxellesu izjavio da „odluka EP-a je potpuno očekivana i radujem se što ću se uskoro naći na sudu s osobama koje su me zaista duboko uvrijedile. Nije na Europskom parlamentu da odlučuje o tome jesam li ja javno rekao da je gospodin List „idiot“ ili to nisam rekao“.
- Tvrdim da nikada i nigdje nisam javno rekao da je Georg List „idiot“ i to ćemo utvrditi na sudu. Osobno i dalje imam najgore moguće mišljenje o tom gospodinu. Odluka o ukidanju mog zastupničkog imuniteta omogućit će da se napokon suočimo na sudu, ustvrdio je Jakovčić te dodao:
- Žao mi je što gubim dragocjeno vrijeme europarlamentarca na takve gluposti i ne bavim se važnijim i pametnijim poslovima. No, za mene je važno da se do kraja istraži i utvrdi što je istina. Za mene, poznato je, imunitet nije prioritet. Moj prioritet, ponavljam, je istina!
- Potvrđujem da sam još lani podnio tužbu protiv Lista zbog njegovih objeda i neistina o navodnoj korupciji za koju me je optužio na najodvratniji mogući način. Time sam još jednom osobno pokazao da je pitanje zastupničkog imuniteta potpuno u drugom planu i želim samo da građani saznaju istinu, zaključio je Jakovčić.