Jakovčić pozvao premijera Vučića na suradnju
Sastanak sa srbijanskim premijerom o ključnim infrastrukturnim projektima Jadransko-jonske regije
BEOGRAD - Zastupnik IDS-a u Europskom parlamentu Ivan Jakovčić, kao član izaslanstva EP-a, u Beogradu sudjeluje u radu Parlamentarnog odbora za stabilizaciju i pridruživanje Srbije Europskoj uniji.
Tijekom susreta parlamentarnog izaslanstva sa srbijanskim premijerom Aleksandrom Vučićem razgovaralo se o reformama koje Srbija provodi na putu prema članstvu u Uniji, o položaju i pravima manjina, o slobodi medija te o ostalim temama vezanih uz pristupni proces.
Tom je prigodom zastupnik Jakovčić pozvao premijera Vučića da iskaže jasan interes za oživotvorenje Strategije EU za jadransku i jonsku makroregiju te za definiranje i pripremu projekata važnih za razvoj Srbije i Jadransko-jonske regije kao cjeline.
Premijer Vučić govorio je o infrastrukturnim projektima koji su od velike važnosti za Srbiju naglasivši pritom potrebu bolje željezničke i cestovne povezanosti. U tom kontekstu srbijanski premijer spomenuo je projekte izgradnje željezničke pruge Beograd - Sarajevo i autoceste Niš - Priština.
Također, naglašen je interes za energetske projekte poput korištenja obnovljive hidroenergije. Otvorena je i mogućnost suradnje Srbije, Crne Gore i BiH na tim projektima koji bi mogli biti pokrenuti uz financijsku potporu Europske unije.