Jakovčić: Zajedništvo u području energetike i digitalnog tržišta europski je put izlaska iz krize
Zastupnik IDS-a na konferenciji ALDE grupe "Pokretanje europskog gospodarstva“
BRUXELLES – “Izlazak iz višegodišnje krize moguć je uz veće zajedništvo u području energetike i uspostavljanjem jedinstvenog digitalnog tržišta”, naglasio je danas zastupnik IDS-a u Europskom parlamentu Ivan Jakovčić na tradicionalnoj novogodišnjoj konferenciji ALDE grupe, pod nazivom "Pokretanje europskog gospodarstva - kako prevladati investicijski jaz".
- Iako u nekim članicama EU postoje znaci oporavka europsko je gospodarstvo, općenito govoreći, i dalje u krizi. Većina zemalja eurozone još traži načine izlaska iz recesije, izjavio je Jakovčić dodajući da je ova konferencija ponudila neke puteve ekonomskog oporavka.
- Uvjeren sam da postizanjem europskog zajedništva, pogotovo u području energetike i digitalnog tržišta, možemo snažnije pokrenuti gospodarski rast i potaknuti ulaganja. Smatram da i tradicionalni sektori poput industrije, turizma i poljoprivrede moraju naći svoje mjesto u strategiji pokretanja novog razvojnog ciklusa u Europi. Sada je jasno da će ova, 2015. godina, biti obilježena nastojanjima svih članica za izlazak iz sadašnje krize" zaključio je zastupnik IDS-a u EP-u.
U svom obraćanju sudionicima konferencije potpredsjednik Europske komisije Jyrki Katainen istaknuo je da na tržištu ne nedostaje kapitala ali da nedostaje spremnosti za ulaganja u europske projekte.
Stoga je sada ključno zadobiti povjerenje privatnih investitora i kvalitetno pripremiti nacionalne projekte, poruka je Konferencije kojom je predsjedao čelnik ALDE grupe u Europskom parlamentu Guy Verhofstadt.